Bazénová plachta

Pokud máme na své zahradě bazén, máme v letních měsících nejen bezvadnou zábavu, ale v mnoha případech i plno práce. Bazén i bazénová voda se musí pravidelně čistit, abychom se za chvíli nekoupali v brčálově zelené vodě. Chce to tedy nějaký nápad, jak si zjednodušit práci, ale zároveň si užít vodní radovánky.

plachty na bazénBazénová plachta

Jednou z možností, jak se obře postarat o venkovní bazén je kvalitní bazénová plachta. Jde o jednu z možností, jak zakrýt hladinu vody. Samozřejmě, že máme i další možnosti, jak zakrýt bazén, jako například pojezdové zakrytování, ale to přijde daleko dráž a je s tím také trochu větší práce. Přitom bazénová plachta slouží ke stejnému účelu a stejné ochraně, jen s nepatrnými odchylkami. Pokud tedy uvažujeme o takové bazénové plachtě, můžeme se rozhodnout právě podle určitých kritérií nebo podle zkušeností ostatních.

plachty na bazén

Výhody bazénových plachet

Jestliže si tedy chceme užít v klidu vodní radovánky a celé léto také bez nepříjemností, jakými jsou určitě ne moc zábavné práce a čištění bazénu, určitě si pořídíme bazénovou plachtu, která nás zbaví starostí s čistotou vody. Bazénová plachta plní funkci ochrany vody před jakýmikoliv nečistotami, které jsou bohužel všudypřítomné. Patří sem například listí, hmyz, nebo větve a podobně. Jestliže máme již doma takovou plachtu, odpadá nám tak každodenní letní čištění vodní hladiny, které jsme museli dělat pomocí sítka a to se přece vyplatí už jen z té úspory času. Dále můžeme podotknout, že bazénová krycí plachta se používána i pro účel šetření bazénové chemie. Je to možné v případě, když je vodní hladina dokonale zakryta a voda se zde pomaleji odpařuje.  Bazénová chemie je používána z důvodu čistoty a kvality vody. Vyhneme se tak nepříjemným zjištěním, že máme v bazénu vodu nazelenalou, plnou nečistot a v tomhle případě i nepoužitelnou. Koneckonců děláme to pro sebe a pro své blízké, takže zdraví si musíme rozhodně chránit i při vodních radovánkách u nás doma. Pokud bychom měli ale vyzdvihnout všechny výhody bazénových plachet, musíme především říci, že jde zde o nízkou pořizovací cenu a také vysokou kvalitu materiálu.

plachty na bazénBazénová plachta na míru

Jestliže si teď všichni říkáme, jak asi zakrytujeme bazén, který má tvar půlkruhu nebo kdoví čeho ještě, tak máme jednoduchou odpověď. Není totiž ničím výjimečným mít na své zahradě právě takový atypický tvar a tudíž musíme bazénovou plachtu nechat vyrobit. Firmy, které se zabývají službami v oblasti bazénových plachet, mají mnoho zkušeností a tak si můžeme objednat plachtu na míru. Postačí zadat jen požadovaný rozměr, tvar a zvolit si materiál nebo doplňky, ke kterým se řadí zejména odtoková sítka nebo napínací gumy či kotvící kolíky, které jsou samozřejmě potřeba pro pevné uchycení plachty. Můžeme si také objednat i naviják plachty, který nám usnadní její složení.

Solární plachta

Mimo klasické krycí plachty mají firmy ve svém portfoliu také solární plachty nebo i bezpečnostní plachty, které jsou vhodné zejména tam, kde jsou malé děti. Solární plachta plní velmi důležitou funkci. Pokud chceme mít vodu v bazénu alespoň trochu vlažnou a připravenou k vodním radovánkám tak akorát, tato solární plachta je dokonalým, levným pomocníkem právě při ohřevu vody. Uděláme tím radost zejména dětem, které studenou vodu zrovna dvakrát nemusí. Abychom ovšem docílili toho nejlepšího výsledku při solárním ohřevu, musíme mít vodu v bazénu co možná nejdelší dobu přikrytou právě solární plachtou.  

plachty na bazén

Údržba bazénových plachet

Pokud už jsme se rozhodli si bazénovou plachtu pořídit, můžeme konstatovat, že jejich údržba je velmi jednoduchá. V případě potřeby je snadnou pomocí obyčejná voda, například z tlakové myčky nebo ze zahradní hadice a proudem vody plachtu vyčistíme. Musíme mít ale na paměti, že takto ošetřenou plachtu musíme nechat řádně vyschnout. Hrozilo by nám pak její znehodnocení v podobě plísní. Jinak postačí bazénovou plachtu dobře složit a uschovat na suché místo.

Máme – li nějaké dotazy nebo stále ještě váháme, není nic jednoduššího, než se obrátit na spolehlivou a profesionální firmu, která má mnohaleté zkušenosti a jistě nám velice rádi poradí.