Dřevěné terasy, po nichž bude radost chodit

Dřevo patří mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější materiály, co se stálosti, struktury i pevnosti týče. Jen si to představte, jak vyměníte starý, nevzhledný koberec za luxusní dřevěné podlahy, jež okamžitě změní celkový ráz prostoru. A teď si zkuste představit sami sebe, jak se procházíte po slunečné terase a užíváte si přímý dotek chodidel a terasových prken. Splynutí s přírodou vychází z celé řady módních trendů a samozřejmě východních učení, proto neváhejte a investujte do dřevěné terasy a uvidíte, že šálek ranní kávy nebo čtení knihy venku získá zcela nový rozměr.

dřevěné podlahy

Smrkové palubky jsou sázkou na jistotu

V případě, že vás doma trápí nerovné stěny, chcete zkrášlit interiér a dodat mu útulnou atmosféru, využijete smrkové palubky. Tento klasický profil se hodí prakticky kamkoliv, je rozměrově stabilní, odolné a zcela ekologické. Smrkové palubky jsou světle nažloutlé, bohaté na suky a velmi snadno se s nimi pracuje. V nabídce naleznete smrkové hoblované desky bez povrchové úpravy, což vám umožňuje barvu upravit podle stávajících potřeb v interiéru. Velmi žádané jsou také saunové palubky, s nimiž si mohou šikovní kutilové vyrobit vlastní domácí a zcela plnohodnotnou saunu. Pro tyto potřeby jsou ideální skandinávské dřeviny, jako je smrk, popřípadě olše a cedr. Klíčové je volit dřeviny s minimální absorpcí okolního tepla. Ve stejném designu seženete na webových stránkách též prkna pro stavbu laviček, vnitřních polic či opěrek zad. V posledních letech se staly hitem dřevěné fasády, jež obzvlášť v kombinaci s kamenem či sklem působí luxusně.

Terasová prkna aneb jaké barvě dáte přednost?

Rozsáhlou nabídku desek a prken uzavírají klasické dřevěné podlahy uvnitř prostor i venku. Pro venkovní použití oceníte tradiční dřeviny i exotické dřevo. Hledáte-li dokonalé řešení pro interiér, podlahy z masivního dřeva budou zajisté skvělou volbou. Jejich péče není náročná, ovšem skvěle budou vypadat i po pár letech a rozhodně máte garanci, že se vám jejich jedinečná struktura nikdy neomrzí.