Hliníkové plotové lamely se chlubí hned několika přednostmi

V posledních několika letech se dřevěné plotové lamely odsouvají na druhou kolej. Dřevo je sice přírodní materiál perfektně zapadající do prostředí zahrady, nicméně je náročný a drahý na údržbu. Stále více lidí se proto obrací k alternativním materiálům, jako je hliník. V následujících řádcích vám představíme jeho výhody.

ploty

Hliník se používá při výrobě různých produktů. Stačí se podívat do nabídky společnosti Kovoinox, jež prodává značkové komponenty pro samonosné posuvné brány i pro nerezové zábradlí a hliníkové ploty.

Cenová dostupnost

Při porovnání hliníku a kovaného železa je hliník cenově dostupnějším řešením. Vydrží dlouhá léta, navíc má podstatně menší nároky na údržbu.

Atraktivní design

Vybrat si můžete z pestré škály stylů, které doplní váš pozemek. Neodmyslitelná krása umocní váš dvůr a hliníkový plot se stane dokonalým doplňkem. Zatímco někomu se zalíbí minimalismus, jinému zase něco zdobenějšího. Záleží pouze na vašich představách.

Vysoká odolnost

Hliník je odolný vůči korozi a také rzi. Znamená to tedy, že sluneční záření a vlhkost nemají na hliník takový vliv jako na jiné materiály. Protože je hliník pevný kov, dokáže odolat i silnému větru, dešti, a dokonce i krupobití, které by jinak dřevěné či plastové oplocení poškodilo. S odolností jde ruku v ruce i minimální údržba.

Bezpečnost na prvním místě

Podívejte se, jaký je na hliníkové lamely ceník. Uvědomte si, že investice do bezpečného plotu se jednoznačně vyplatí. Hliník zvyšuje bezpečnost vašeho obydlí, protože je pevný. Použít ho tedy můžete i jako bezpečnostní prvek a oplotit jím bazén, aby se do něj nedostaly ratolesti.

V případě, že zvolíte správnou výšku lamel, nemusíte se bát nezvaných hostů a zvířat. Pozemek zkrátka ochráníte.

Tak neváhejte a začněte s výběrem.