Jak na vintage nábytek za pár korun?

Pokrok moderní doby nás neustále žene za něčím novým, doposud neobjeveným. Trendy se střídají, inovuje se na všech frontách, bytový design samozřejmě nevyjímaje. Ba naopak. Právě v tomto odvětví totiž dochází ke změnám toho, co zrovna „letí“ snad vůbec nejrychleji. V současné době se aktuálně ne malá skupina lidí ráda uměle navrací o pár desítek let zpět, když své moderní domy, byty či třeba venkovské chalupy vybavují tzv. vintage nábytkem, připomínajícím doby více či méně minulé.

barvy na dřevo

Vintage za pár korun

Příznivou zprávou je, že k tomu, abyste si takový dřevěný nábytek, podlahu nebo třeba zábradlí mohli vyladit do vintage designu není zapotřebí kupovat zbrusu nové, drahé komponenty, které jsou do retro stylu z výroby záměrně laděny. Stručně a jasně řečeno, není třeba přestavovat polovinu budovy. Stačí, když si stávající vybavení jednoduše upravíte k obrazu svému, k čemuž vám pomohou barvy na dřevo rozmanitých odstínů.

„Starší“ vzhled můžete dané komponentě dodat například tím, že patinu nanášíte skrze ploché či kulaté štětce, čímž přirozeně vznikne nepravidelná struktura povrchu dodávající židli, podlaze nebo například zábradlí ducha právě onoho populárního vintage. Alternativně stejného cíle dosáhnete i tím, že bezprostředně po provedení nátěru nábytek záměrně „umažete“ jinou barvou. Rychlejší, avšak také velice efektivní řešení.

Proč zrovna vodou ředitelné barvy?

Mezi nejprodávanější, a k výše popsaným účelům navíc i nejvhodnější, patří vodou ředitelné barvy, které v porovnání s ostatními alternativami rychle schnou, a jejich přednost spočívá také v tom, že lidově řečeno otravně „nesmrdí“. Samotný výběr barevného odstínu, tedy zda se rozhodnete třeba pro bílou, šedou, smetanovou nebo naopak lehký odstín zelené či modré, záleží již pouze na vás a celkovém sladění, do kterého chcete vnitřek vašeho obydlí stylovat.