Jak si vybrat fotopast s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Láká vás pořízení fotopasti, která by sledovala dění v blízkosti vašeho majetku? A přemýšlíte, zda se do ní vyplatí investovat nebo vám postačí ta úplně nejlevnější? Přečtěte si naše srovnání.

Dívejte se po značce

Pokud se na poli fotopastí již trochu orientujete, jistě tušíte, že existují fotopasti s odesíláním snímků na mobil nebo e-mail. A i takové fotopasti na trhu najdete v nejlevnějším provedení již za 3 000 Kč. Náš trh je doslova přesycen značkami jako Denver nebo Evolveo. Jedná se však o tu správnou volbu?

Pochopitelně je v tom háček. I když takové fotopasti seženete, narazíte obvykle na jejich mizernou kvalitu. Ta přitom nesahá na paty třeba renomované značce ScoutGuard. Její model SG880MK-14mHD přitom pro vaši představu můžete sehnat již za 5 990 Kč.

Mizerná kvalita

Pokud chcete za každou cenu ušetřit, počítejte s tím, že to odnese kvalita fotopasti. U levných variant tak například konkrétně bývá velmi špatná kvalita CMOS čipu. Rovněž optika je vyrobena z levného plastu, který toho moc nevydrží. Plasty u fotopasti bývají měkké na omak a nejsou ani příliš odolné vůči slunečnímu záření. A jistě uznáte, že se jedná o poměrně stěžejní vlastnosti.

Aby toho nebylo málo, u levnějších fotopastí můžete předem zapomenout na nějakou technickou podporu nebo třeba pozáruční servis. Prakticky se dá říct, že v případě závady můžete nekvalitní fotopast rovnou vyhodit a pořídit si novou.

A jakou fotopast vybrat?

Na závěr jistě přemýšlíte, kterou fotopast si tedy vybrat. Doporučit lze například model od renomovaného výrobce KeepGuard KG860NV. Ten zaujme neviditelným přísvitem, GSM odesíláním nebo třeba rychlou spouští.

Samozřejmostí jsou zde také vysoce odolné plasty a impozantní kvalita fotografií. Ta přitom zůstává perfektní i v noci, a to díky prosvětlení v závislosti na instalaci až do vzdálenosti 15 metrů.

Tuto fotopast si můžete pořídit na www.eshop-fotopasti.cz, kde získáte i další informace potřebné pro správný výběr.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.