Jak účinně zlikvidovat vosí hnízda

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

V letních měsících nás určitý hmyz dokáže pěkně potrápit. Patří mezi něj i všudypřítomné vosy, které obtěžují své okolí. V případě, že se jich ve vaší blízkosti nachází podezřele velké množství, je možné, že jste se stali jejich hostiteli.

Kde najdeme vosí hnízda

Vosy se mohou vyskytovat prakticky kdekoliv. Ať již se jedná o prostor pod okapem, pod balkonem nebo v tenkých spárách domů. Je jim dobře tam, kde se nachází dostatek potravin, tedy v blízkosti lidských obydlí. Mají rádi sladké limonády, zmrzliny i pivo. Dokáží tak pěkně narušit venkovní grilování či jiné posezení s přáteli.

Zbavte se jich jednou provždy

Likvidace vosích a sršních hnízd by měla vždy spadat do rukou odborníku. Jen tak předejdete možnému bolestivému poranění a budete mít jistotu, že hnízdo je zlikvidováno skutečně profesionálně.

Vosí hnízdo sami nelikvidujte, zdroj: wikipedia.org

Vosí hnízdo sami nelikvidujte, zdroj: wikipedia.org

Deratizátorská společnost nejprve provede přesnou lokalizaci hnízda. Jak již bylo řečeno, může být na první pohled skvěle viditelné, někdy je ovšem třeba více zapátrat. V případě, že to podmínky umožňují, je následně hnízdo zmrazeno a strhnuto.

V opačných případech se přistupuje k metodě, při níž se využívají chemické prostředky. Nemusíte se ovšem obávat, vždy se vybírají s ohledem na dané prostředí. Nedojde proto například k poničení fasády. Tato metoda je účinnější a navíc dlouhotrvající. Díky tomu zabrání vosám jejich opětovnému návratu.

Trápí vás vosí nebo sršní hnízdo v Brně a okolí? Poté se obraťte na deratizátorskou společnost TOPderax a zbavte se jednou provždy starostí plynoucích z tohoto obtížného hmyzu.