Léto se blíží, vybavte se včas!

Byť to venku ještě dlouho na pěkné počasí nevypadá, nikdy není dost brzy připravit se na nadcházející sezónu. Vášniví zahrádkáři i domácí kutilové zahajují práce venku a na zahradě podstatně dříve než opalující se lenoši, proto je čeká také řada zajímavých slevových akcí a výhodných nákupů. Už víte, bez čeho se letos na chalupě neobejdete?

Pravidelná údržba trávníku

Možná také závidíte Angličanům jejich vždy zelený a vkusně zastřižený trávník. I vy si můžete dopřát takový luxus a procházet se po měkkém koberci během léta. Stačí důkladně promyslet nákup sekačky na trávu. Při volbě se řiďte požadavky na technickou výbavu a samozřejmě cenou. Kvalitní sekačku přitom dnes koupíte za parádní cenu a nadchne vás nejen funkcemi navíc, ale též odolnou konstrukcí. Většina modelů je opatřena praktickým a polohovatelným madlem i několika stupni pro úpravu výšky porostu.

Jenže pečlivě střiženou travnatou plochu je potřeba dovést k dokonalosti, kde sekačka bohužel selhává. To je zejména v těžko dostupných koutek, vyvýšených místech nebo všude tam, kde není pro sekačku prostor. Mnoho zahrádkářů též řeší vysokou trávu u plotu. Husqvarna patří mezi přední výrobce zahradní techniky a kromě sekaček představuje také široký sortiment pil, křovinořezů a foukačů.

Foukače si poradí se spadaným listím

Chcete-li o zahradu pečovat také na podzim, využijte skvělých cen a pořiďte si právě teď praktické foukače, jež kombinují funkci foukání s vysáváním a usnadní vám tak údržbu zahrady i větších, otevřených ploch. Snadnou obsluhu zvládne opravdu každý a díky použití foukače bude vaše zahrada vždy upravená, čistá a zbavená navátých listů či smetí.

Celoročně pak řetězové pily patří mezi bezpečné a finančně dostupné pomocníky pro lesníky i kutily. Pevná a stabilní konstrukce slibuje spolehlivou práci s maximálním ohledem na životní prostředí. Taková pila najde uplatnění třeba při úpravě živého plotu, ořezávání vzrostlých větví či krácení dřeva na potřebné špalíky přímo do krbu.