Na co byste se měli zaměřit při výběru pneumatik pro zemědělské stroje?

Kvalita pneumatik je velmi důležitým faktorem ovlivňujícím jízdní vlastnosti a u zemědělských strojů toto tvrzení platí dvojnásob. Očekáváme od nich totiž snadnou manipulaci v terénu i vysokou odolnost vůči zátěži. Na co bychom se tedy měli zaměřit při výběru pneu pro zemědělské stroje?

Jednotlivé zemědělské stroje jsou charakteristické různými požadavky na vhodné pneumatiky.

Druhy pneumatik

Pneumatiky zpravidla vybíráme dle velikosti, výkonu a využití stroje. Důležitým parametrem je také umístění pneumatik (přední nehnaná náprava, hnaná náprava atd.). Dle charakteru stroje také volíme mezi radiálními a diagonálními pneumatikami. Radiální pneumatiky jsou charakteristické lepším záběrem, větší nosností a nižší spotřebou pohonných hmot. Diagonální pneumatiky jsou využívány zejména u strojů, u kterých je vyžadována vyšší odolnost (typicky lesní stroje).

Jak vybrat pneumatiky pro zemědělské stroje?

V první řadě je nutno zmínit, že při výběru pneumatik pro zemědělské stroje bychom se neměli v první řadě řídit nízkou cenou. Nízká cena totiž může odrážet ne příliš dobrou kvalitu a ve finále pravděpodobně budete muset pořídit nové pneumatiky mnohem dříve, než kdybyste investovali do o něco dražší a kvalitnější alternativy.

Kromě charakteru stroje, na jehož základě budete nové pneumatiky vybírat, je také Velmi důležitým parametrem je správný rozměr pneumatik. Ten zpravidla najdete v technickém průkazu, nebo je uveden na bočnicích původních pneumatik.

Pneumatiky Mitas

U zemědělců jsou díky velmi dobrému poměru ceny a kvality čím dál oblíbenější Mitas pneumatiky pro zemědělské stroje. Široký výběr Mitas pneumatik pro zemědělské stroje pro různé druhy strojů a aplikací naleznete například na webových stránkách e-shopu Nekvinda – Zemědělská technika.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Nářadí se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.