Na kolik vyjde demolice domu?

demolice

Plánujete odstranit starou nemovitost nebo jen chcete na jejím místě postavit nemovitost novou? Demolice není nic neznámého nebo inovátorského, je to naopak běžná věc, kterou však musíte provést na základě platného oprávnění a souhlasu od stavebního úřadu. Pokud patříte k lidem, kteří do demolování domu, kůlny nebo garáže jdou naprosto poprvé, je třeba také konstatovat, že i demolice něco stojí. Není to tak, že bourací a demoliční práce jsou zadarmo, když už bylo tak nákladné dům postavit. 

Ať už jste se rozhodli zdemolovat dům z jakéhokoli důvodu, určitě se tedy ptáte, kolik tedy demolice stojí. Neustále tu mluvíme o tom, že to není bezplatná záležitost, proto už možná pomýšlíte na obrovské sumy, které budete muset uhradit. Pojďme si proto cenu demoličních prací rozebrat. 

Rozhoduje lokalita i vzdálenost nejbližší skládky

Na ceně demoličních prací má podíl řada faktorů. K těmto faktorům patří například lokalita nebo vzdálenost od nejbližší skládky. Také má na cenu vliv velikost bourané nemovitosti. Řada lidí chce ušetřit tím, že nežádá po firmě odvoz stavební suti na skládku. Jenže každý jedinec může do sběrného dvoru odvézt jenom omezené množství stavební suti. Je proto lepší to nechat na firmě, která provede demolici, ta ostatně moc dobře ví, jak k likvidaci stavebního odpadu přistupovat.

Každá firma provádějící demolici se postará i o odvoz stavební suti. Samozřejmě se v tomto případě myslí i na životní prostředí, i demoliční odpad prochází recyklací. Zatímco některé firmy odváží odpad na skládky, kde si to vytřídí zaměstnanci sami, jiné firmy přistupují k likvidaci stavební suti trochu zodpovědněji. Například pálené červené tašky nabízí výrobcům antuky, řezivo a dřevo automaticky odváží na spálení a podobně. 

Samozřejmě jinak se přistupuje k azbestu, který je označován za nebezpečný odpad. Ten se odváží na speciální skládky, kde se s tímto nebezpečným materiálem nakládá podle zvláštních stanovených předpisů. 

Každá firma má trochu jiný ceník

Na cenu demoličních prací má vliv taktéž podíl konstrukcí, které se nachází v obestavěném prostoru, a případně řada dalších faktorů. Nelze tak přesně říct, kolik demolice stojí. Navíc platí, že každá demoliční společnost má trochu jiný ceník.