Odstranění graffiti v několika krocích

Graffiti jsou pro mnoho lidí symbolem revolty a nekonvenčnosti. Pro většinu populace však představují vandalismus, pro který není omluva. Řádění sprejerů však většinou nelze i při sebevětší snaze zabránit. Jaké možnosti se vám při nikdy nekončícím boji s graffiti nabízí? Pojďme se podívat na moderní metody, které nejsou finančně ani časově nijak zvlášť náročné.

Chemické způsoby pro odstranění graffiti

Moderní technologie v oblasti chemického průmyslu mají co říci i při odstraňování graffiti. Odstraňovače graffiti si s nežádoucími obrázky velmi dobře poradí. O jejich fungování zjistíte více na https://www.envistore.cz/odstranovace-graffiti/.

Ovšem za pozornost stojí také antigraffiti nátěry, které jsou rovněž dostupné na Envistore.cz. Po aplikaci přípravku na fasádě vznikne vrstva, která je při zběžném pohledu zcela neviditelná. A co více, ani sprejeři většinou nepoznají, že na fasádu byla taková ochrana použita. Jaké bude jejich překvapení, že jejich dílo se na daném místě dlouho „neohřeje“. Majitel nemovitosti se pro odstranění graffiti musí vyzbrojit pouze mýdlovou vodou a nevzhledný sprejerský výtvor bude minulostí! Z hlediska trvanlivosti se rozlišují dočasné a trvalé antigraffiti nátěry.

Mechanické možnosti odstranění graffiti

· Ne zcela efektivní omytí vodou pod vysokým tlakem: Nenákladné řešení v podobě proudu vody neodstraní graffiti beze stopy.

· Účinný, ale drahý laser: Laser vykazuje poměrně dobré výsledky, ale vzhledem k finanční náročnosti se k němu uchyluje poměrně málo lidí, zejména v případě míst hojně navštěvovaných sprejery.

· Nebezpečné abrazivní přípravky: Riziko použití abrazivních prostředků spočívá v narušení fasády, ke kterému může při příliš důkladném čištění postižené plochy dojít.

Které metody odstranění graffiti považujete za účinné?

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.