Plánování zahrady – několik dobrých důvodů, proč se do něj pustit v zimě

Dočetli jsme se, že pokud chceme poctivě a kvalitně naplánovat novou zahradu nebo restrukturalizaci té původní, je nejvhodnějším obdobím, kdy to realizovat, právě zima. Proč tomu tak je? To nás opravdu zajímalo. Zeptali jsme se proto odborníků.

zahrada na míru

Oslovili jsme zkušenou společnost s inspirativní historií, která se zabývá návrhy zahrad, projekty zahrad. Otázka padla i na samotné realizace zahrad a individuální požadavky , tedy zahrady na míru.

Vysněná zahrada na míru

Dozvěděli jsme se, že jedním z důvodů, proč je zima pro plánování dobrá, je fakt, že v zimě mají zahradní architekti i zahradníci na plány, konzultace i přípravy projektů čas. Lépe než kdy jindy se tak mohou seznámit s vašimi individuálními požadavky a snažit se vám maximálně vyjít vstříc, případně nabídnout lepší řešení.  Výhodou zimního období mimo sezónu je i nižší cena jejich služeb – tak proč toho nevyužít? Lepší ceny nabízí v tomto období také dodavatelé všeho, co byste na novou zahradu mohli potřebovat. Máme tím na mysli stínění, stavební materiál, kameny, rostliny a keře, ale také například zahradní grily či zahradní nábytek. Na své si přijdou i ti z vás, kteří touží po tom mít na zahradě vlastní bazén, nebo alespoň větší skleník na pěstování zeleniny. Zima představuje období, kdy se nestaví. Firmy si na vás mohou lépe najít čas a připravit vám spolu se zahradním architektem individuální návrh zahrad, případně připravit cenovou nabídku. Jakmile sleze sníh a půda se vysuší, stavbě samotné už pak nic nebrání. Vedle dostatku času na vaše osobní preference nabízí zimní plánování také možnost vyřídit si včas potřebná stavební povolení, případně zajistit nezbytné výměry a odstupy.

Projekt zahrady je třeba naplánovat

A proč je kvalitní a včasné plánování pro zahradu tolik důležité? Umožní dodat vašemu pozemku základní strukturu. Právě ona směřuje do budoucnosti a nastiňuje, jak bude budoucí zahrada vypadat. Neváhejte se proto už v těchto dnech obrátit na odborníky. Zatímco se vaši sousedé budou s příchodem jara teprve probouzet ze zimního spánku, vy už můžete pracovat na svém vysněném projektu třeba díky inspiraci na webových stránkách www.arboservis.eu.