Pojistit si můžete domácnost, bazén, ale také nezbedného psa

Pojišťovny jdou klientům vstříc a nabízí jim možnost uzavření pojištění majetku, který byl ještě relativně nedávno „mimo tabulky“. Můžete si pojistit rozestavěnou nemovitost, ale také bazén nebo vířivou vanu. Co byste však měli o majetkovém pojištění vědět, než podepíšete smlouvu?

zahradnitipy

Ujasněte si požadavky

Nabídka majetkového pojištění je široká a pojišťovny často kombinují několik produktů v rámci výhodného balíčku. V každém případě byste si měli ujasnit, co si chcete pojistit a předem si zjistit, zda je daný majetek na seznamu položek, které pojištění kryje. Neméně důležitý je rozsah rizik v základní ceně.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

K častým chybám patří záměna pojištění nemovitosti a domácnosti. Ačkoliv jde o podobné produkty, liší se rozsahem krytí. Zatímco pojištění domácnost kryje majetek movitého charakteru, pojištění nemovitosti souvisí se stavbou (v praxi zahrnuje také bazén, garáž apod.).

pojištění nemovitosti

Chcete-li si pojistit domácnost i nemovitost, zvažte uzavření produktu s příhodným názvem Bezpečný domov Plus. Najdete jej v nabídce ERGO pojišťovny a kromě širokého rozsahu krytí je dobrou volbou i z hlediska eliminace rizika tzv. podpojištění. Pojistná částka se vypočítává na základě obytné plochy a nikoliv hodnoty majetku.

Komu se vyplatí pojištění odpovědnosti na škodu?

Dalším zajímavým produktem, který vám přijde vhod vždy, když někomu neúmyslně způsobíte škodu, je pojištění občanské odpovědnosti neboli „pojistka na blbost“. Třeba na dovolené, když vaše rozverné dítka nedopatřením rozbijí televizor. Anebo když se váš pes připlete do cesty cyklistovi, a ten se při pádu z kola zraní.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištění odpovědnosti za škodu si lze sjednat samostatně i jako výhodné připojištění k majetkovému pojištění Bezpečný domov Plus. Chrání všechny členy domácnosti i domácí zvířata s výjimkou psů a koní – ty si však můžete levně připojistit.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.