Pracovní oděvy vhodné do chladného počasí

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Tropické dny jsou tytam a nastal sychravý podzim, který již brzy vystřídá zima. Pro některé práce ovšem změna ročního období nic neznamená a dělat se musí po celý rok a za každého počasí. Proto je důležité být připraven na všechno a na každý vítr, déšť, sníh i mráz. A u pracovních oděvů, ve kterých člověk tráví mnoho času, to platí obzvlášť.

Ve vaší výbavě musí být pracovní oděv do mokra i zimy

Je jasné, že budete vybírat odpovídající pracovní oděv zejména podle toho, na jakou činnost ho chcete nosit (ochrana před chemikáliemi, odletujícím úlomky, apod.). Neméně důležitá je však i volba vhodného oblečení podle počasí a povětrnostních podmínek, kterým budete vystaveni. V mokrých studících botách nebo s promrzlým tělem, byste nejspíše neudělali to, co máte nebo co chcete, a kvalita odvedené práce by asi také za mnoho nestála. A další důsledky, jako je nastydnutí nebo i třeba úraz, raději nezmiňovat. A protože nastávající roční období právě těmto potížím napomáhá, je důležité volit pracovní oděvy, které vás ve vlhku a zimě ochrání.

Vybírat můžete například zateplené kalhoty, vesty (bundy s odepínacími rukávy), bundy s vyjímatelnou zimní vložkou, zimní kabáty apod.

Pracovní oděvy, zdroj: tomiscz.cz

Pracovní oděvy, zdroj: tomiscz.cz

Funkční prádlo má svou nezastupitelnou funkci

I když se na něj většinou nemyslí, je funkční prádlo velmi dobrou součástí správného oblékání do různých povětrnostních podmínek. Je jedno, jestli je léto nebo zima. Spodní prádlo by mělo dobře sát a odvádět pot. Jakmile se totiž zpotíte, nepomůže vám žádné, ani sebesilnější oblečení. Funkční prádlo se vám bude určitě velmi hodit. Dobře odvádí pot, je prodyšné a velmi příjemné na nošení.  U prodejců můžete koupit prádlo pro letní období i pro zimní období. Stačí jen dobře vybrat nebo si nechat poradit. Na podzim a v zimě volte určitě trička s dlouhými rukávy a prodlouženým zadním dílem. Spodní kalhoty pak s dlouhými nohavicemi.

Důležité jsou i zimní boty, rukavice nebo čepice

V suchu musíte být komplet, od hlavy až k patě. Velkou pozornost byste měli určitě věnovat správnému výběru zimní pracovní obuvi. Boty by měly mít silnou podrážku a protiskluzovou úpravu a zároveň také vyjímatelnou stélku. Ať už zvolíte kotníkové provedení nebo vysokou obuv, musí vás boty dostatečně chránit před vlhkem, chladem a zároveň splňovat všechny nároky na vykonávanou práci.

Rukavice a čepice, které mají zateplený vnitřek, jsou už jen konečným doplňkem vaší zimní výbavy. Při výběru dbejte především na to, aby vámi vybrané věci byly vhodné pro vykonávání vaší práce. Je samozřejmé, že na montování či údržbu kabelů budete nosit jiné rukavice než u natírání plotu, nástřiku auta nebo zahradních prací.

Pracovní oděvy, zdroj: tomiscz.cz

Pracovní oděvy, zdroj: tomiscz.cz

Musí vás být vidět

Mnoho lidí to podceňuje, ale reflexní prvky jsou velmi důležité. Výstražnou reflexní vestu určitě zná každý a třeba řidiči ji i musí mít v povinné výbavě. Díky mnoha reflexním prvkům je člověk s touto vestou velmi dobře vidět i z velké vzdálenosti nebo při snížené viditelnosti. Všichni pracovníci na silnici nebo účastníci silničního provozu by měli mít vestu jako součást výbavy. Dále ji nosí i pracovníci na kolejištích drah, letištích, skladech a všude, kde je snížená viditelnost.

Reflexní vesty se prodávají v univerzální velikosti a jsou vyrobené tak, aby jejich oblečení bylo rychlé a snadné. Oblékají se přes bundu. Mezi další pracovní oděvy s reflexními prvky patří: výstražné nepromokavé a zateplené bundy, reflexní nepromokavé kalhoty, pláště, čepice či rukavice. Vše samozřejmě zateplené. Pořídit si můžete i různé módní doplňky (batohy, reflexní pásky).

Pracovní oděvy, zdroj: tomiscz.cz

Pracovní oděvy, zdroj: tomiscz.cz

1 komentář u „Pracovní oděvy vhodné do chladného počasí

  1. Já mám také velmi dobré zkušenosti s pracovními oděvy Snickers Workwear. Není v nich zima a nepromáčí se ani za deště. Přítel si moc pochvaluje i jejich pracovní obuv. Je v ní skoro deset hodin denně a prý má nohy jako v pokojíčku.

Komentáře nejsou povoleny.