Praktická zahrada aneb zahradní domky, altány, pergoly i sauny vám zpříjemní život

Jestliže jste se nedávno přestěhovali do svého vlastního rodinného domu, pak bude jen otázka času, než začnete řešit nedostatek úložného prostoru pro všechny elektrické zahradní pomocníky, které jste si pořídili. Přijde prostě chvíle, kdy si řeknete, že bude nutné si koupit také domek na nářadí. Jaký však vybrat?

domky na nářadí

Zahradní domky a altány

Zahrada v okolí domu je místem aktivního i pasivního odpočinku. Můžete se na ní věnovat pěstování zeleniny či tvorbě okrasného zákoutí z květin, keřů a stromů i jen tak lenošit na terase v zahradní sedačce. Je-li vaše zahrada opravdu velká, lze si do ní pořídit také zahradní domky Eko-Line, NORDIC či Palmako. Můžete je využít i pro posezení s přáteli. Je příjemné v teplý letní večer grilovat a užívat si pohody a konverzace.

Jestliže vám nevyhovuje koncepce zahradního domku a dáváte přednost spíše otevřené konstrukci, určitě si vyberte některou z pergol či altánů. Jsou přizpůsobené k tomu, aby v nich majitel mohl trávit v pohodě svůj volný čas buď sám, nebo společně s rodinou. Protože jsou pergoly a altány vyrobené z kvalitního materiálu – dřeva, očekává se od nich dlouhá životnost i preciznost zpracování.

Saunování

Příjemný odpočinek nabízejí také sauny. Když máte větší zahradu, není problém si na ni vlastní saunu pořídit. Odpadá tak nutnost za saunováním dojíždět a klidně se této relaxační činnosti můžete věnovat každý den. Pobyt v sauně zvyšuje odolnost organismu a je zdraví prospěšný, proč si ho tedy nedopřát co nejčastěji. Atraktivní barelová sauna z finské borovice thermowood má odpočívadlo, kamna a je určená pro dvě osoby.  

Dostatek úložného prostoru

Praktickým doplňkem zahrady jsou domky na nářadí. Časem se v rodinném domě obvykle sejde spousta zahradních pomocníků – sekačka na trávu, vertikutátor, pila apod., které je třeba někde uložit. Nemáte-li dům podsklepený, pak náhradním řešením je domek na nářadí Herold nebo Palmako, do nichž však lze uložit i kola a lyže.