Přírodní zahrada je opět v kurzu

Do módy se vrací zahrady v přírodním stylu, kdy upravená plocha slouží především jako vkusná dekorace. Svým vzhledem se přibližuje přirozenému vzhledu přírody, někdy dokonce i zcela napodobuje původní biotop. Jaká je výhoda takto vedené zahrady?

ubytování Frymburk

Zahrada nenáročná na údržbu

V současné době si lze zařídit zahradu okolo rodinného domu stylem, který je vám nejbližší. Někdo má raději ze zahrady užitek, tak si nasadí ovocné stromy a vrhne se na pěstování ovoce a zeleniny. Jiný chce mít zahradu jen pro potěchu oka a líbí se mu třeba japonská. Kdo se rozhodne pro přírodní styl zahrady, většinou má velmi blízko k ekologii a zároveň si přeje mít se zahradou co nejméně práce. Je-li přírodní zahrada dobře vedená, tak je oproti jiným zahradním úpravám poměrně nenáročná na údržbu. A to se v dnes, když většinou každému chybí čas, opravdu hodně cení.

Co by v přírodní zahradě nemělo chybět

Základem přírodní zahrady budou určitě stromy a travnaté porosty. Oblíbené jsou i keře, popínavé rostliny, které nabízejí životní prostor třeba pro řadu zástupců hmyzu. U travnatých ploch se nebude jednat o nízká anglický trávník, ale často na takové zahradě uvidíte vysázené luční květiny na větší ploše. Někde se vrací k původním druhům stromů, alternativou k zahradnímu jezírku může být domácí močál nebo rašeliniště. V přírodní zahradách většinou chybějí cesty a cestičky, zato v nich najdete drobné stavby k odpočinku a relaxaci.

Přírodní zahrady okolo nás

Stylu přírodní zahrady propadá stále více majitelů nemovitostí, kteří chtějí mít svůj kousek pozemku obydlený hmyzem i drobným zvířectvem, jako jsou užovky, slepýši, ježci, zpěvní práci a další. Ti přinášejí klid a pohodu. Stačí je pozorovat v jejich běžném životě. Přírodní styl zahrad vzniká prakticky po celé republice a Šumava není výjimkou. Navíc právě sem se tento styl hodí. Chtěli byste na Šumavě strávit prodloužený víkend nebo dovolenou? Pak budete potřebovat vhodné ubytování. Frymburk je jednou z možností, kam můžete zavítat. Leží na břehu Lipenské vodní nádrže. Jsou tu i chaty. Frymburk je prostě místem pro pohodovou relaxaci.