Stavba terasy nikdy nebyla jednodušší!

Patříte mezi vášnivé kutily a rádi byste svůj domov vylepšili o praktickou terasu? Místo, kam se můžete pohodlně usadit při nedělním obědě s rodinou, nebo přáteli večer u skleničky dobrého vína? Máme pro vás jednoduchý návod, jak si postavit terasu vlastníma rukama bez zbytečné investice do často předražených firemních služeb.

rektifikační terče

V prvním kroku vyberte materiál

Před samotnou stavbou a nákupem všeho potřebného si odpovězte, jak má vlastně vaše nová terasa vypadat? Má být z čistého dřeva, jež má originální a přirozenou strukturu, dobře se po něm chodí, avšak vyžaduje pravidelnou péči nebo snad z praktických a moderních WPC desek, u nichž nemusíte mít obavy z třísek či ztráty barevnosti? Popřípadě sázíte na dlažbu? Každý materiál disponuje řadou předností a je tedy pouze na vás, co nakonec zvolíte. Vždy však vybírejte s ohledem na své potřeby, styl a design celého domu, aby nová terasa přirozeně splynula s vaším bydlením či chalupou. Nyní je čas vybrat si, kam terasu umístíte. Bude stát na rovném podkladu? Pracujete se sklonem, který je nutno dorovnat? Pak se nabízí praktické a funkční příslušenství, které jednoduše nakoupíte na gardina.cz. Tady rovněž najdete praktického průvodce stavbou i chytrou kalkulačku pro výpočet materiálu.

Bez příslušenství to nepůjde

Pro rovný podklad při stavbě budete potřebovat rektifikační terče. V nabídce najdete různé velikosti a varianty pro použití pod dřevěnou terasu či dlažbu. Zvláště v místech, kde se drží vlhkost a může tak docházet ke snížení životnosti dřeva, najdou uplatnění terasové distanční podložky se speciálním větráním. Tyto nápomocné podložky vám zjednoduší montáž a postarají se o to, aby hranoly a terasová prkna držela pevně u sebe. V nabídce nechybí též textilie pod terasu zamezující prorůstání plevele. A nesmíme zapomenout též na vruty. Pro dlouhou životnost terasy doporučujeme nerezové vruty, jež nepoškozují dřevo a jsou podle kategorií určeny pro terasová prkna i kvalitní spoje dřevěných konstrukcí.