Trampolína do země zahradě sluší

Trampolíny na zahradu jednoznačně patří. Ať již máte děti, nebo ne, dopřát si tuto zábavu je rozhodně dobrý nápad. Jde totiž o víc. Je to nářadí na zvyšování kondice, které vás neomrzí. Skákat na trampolíně je prostě užitečná zábava. Jakou si vybrat a proč uvažovat o trampolíně zapuštěné do země?

trampolíny na zahradu

Kdo má doma dítě a nemá trampolínu, nejspíš pravidelně slýchá, že trampolína je přesně to, co si přeje k Vánocům, k narozeninám, k svátku či za vysvědčení. Děti skákání milují a mnohdy je to právě trampolína, díky které jsou ochotné trávit čas ven, na zahradě a navíc pohybem. Na trampolíně vidíte děti malé i velké, hubené i s obezitou, holky i kluky. Investice do trampolíny na zahradu je investicí nejen do zábavy vašich děti, ale i do jejich zdraví. A vašeho rovněž, protože trampolína se hodí i pro pohybové aktivity dospělých. Oplatí se investovat do skutečně kvalitní trampolíny, která vydrží, dají se k ní sehnat náhradní díly a nechybí jí žádné bezpečnostní prvky.

Jak si správně vybrat trampolínu na zahradu?

Trampolíny se nabízí v různých velikostech. Mohou být nadzemní i zapuštěné do země. Liší se též různými použitými technologiemi využitými v konstrukci nebo tvarem. Ano, trampolína nemusí mít jen kruhový průměr, ale i obdélníkový. Často jsou právě tyto trampolíny lépe zakomponovatelné do exteriéru zahrady, a tedy i žádané.

Proč ještě nemáte trampolínu?

Velice častým důvodem je, že máme malou zahradu, nebo na ní nechceme mít vysoký nevzhledný prvek, který brání výhledům po zahradě. Je to poměrně pochopitelné, ale přesto, proč nemáte pořád na zahradě trampolínu? Vždyť trampolíny se dají pořídit i malé, hodící se třeba pro děti, nebo takové, které mají skákací část na úrovni terénu. Trampolína do země se prodává v provedení se sítí i bez ní, jako kruhová i obdélníková, obrovský je výběr rozměrů. Tyto trampolíny jsou přijatelnější pro každého, kdo si potrpí na estetické stránce zahradních prvků, ale i pro ty, komu vadí skákání na vyvýšené základně trampolíny třeba z důvodu závratě a strachu. Není též nutné zajišťovat prostor pod trampolínou proti vniknutí dětí či zvířat.

Pořiďte si trampolínu a skákejte

Skákání na trampolíně je čím dál populárnější. Od roku 2000 jsou dokonce skoky na trampolíně součástí letních olympijských her. Skákání zabaví děti, dokáže je přitáhnout k pohybu i k pobytu venku. Pro nás dospělé je rovněž užitečnou pohybovou aktivitou, pomůže nám získat kondici, nabrat svalovou hmotu či zhubnout. Pokud máte zahradu, u rodinného domu či chalupy, nad pořízením trampolíny rozhodně neváhejte.