Vánoční osvětlení s úsměvem

zdroj: kokiskashop.cz

zdroj: kokiskashop.cz

Vánoce už klepou na dveře a s nimi i mráz a sníh, který nemilosrdně, při prvním pokusu zasněžit kousky ulice, smeteme na hromady.

Pro někoho jsou Vánoce radost z dárků, pro jiného šance naplnit si plně žaludek cukrovím, pro Američany a Brity je to svátek plný nevyslovených soutěží. Nejenže soutěží o to, kdo má lépe vyzdobený dům a zahradu, soutěží také o nejlepší cukroví a nejlepší večírky, na které zvou své sousedy. Tato soutěžení nejsou nahlas vyslovena, ale přesto se dělají. Proč?

Vánoční osvětlení rodinného domu

V Americe i Británii je tolik domů, a mnohdy tak hezkých, že není šance, že by se ve sněhové pokrývce snadno rozlišily. Když ale využije majitel jedno z mnoha venkovních i vnitřních vánočních osvětlení na Kokiskashop.cz – typické olemování LED i jinými typy světel sloupy, oken a dveří, i celou zahradu, doplňující dekorace Santa Clause nebo jiných, je to dobrý záchytný bod, jak daleko bydlící soused jejich dům bezpečně pozná.

Jak začít?

A my jako Češi se, ač to nechceme přiznat, vyrovnáváme trendům ze zahraničí, a o to víc trendům v Americe, jelikož angličtina patří mnohdy k prvním jazykům, kterému se kromě našeho mateřského naučíme. Neustále se učíme o tom, že se pro lemování domů používají světelné řetězy, pořádají vánoční večírky a zvou celou svou rodinu na vánoční svátky.

A tak začínáme s lehkou dekorací sobů, kupujeme si figurky s motivy Vánoc, a pak nám za okny svítí hvězda, vánoční svícen nebo oslnivá figurka roztomilého andělíčka. Sousedé chodí kolem oken, hodnotí a porovnávají a sdělují své myšlenky ostatním a pak, jak lehké je, mluvit o nových majitelích domů – ti, kteří mají za oknem hvězdu nebo se mluví o těch, kteří si vyzdobili celý dům zářivými světly.

Když pak vidíme, co mají ostatní, neodoláme a koupíme si něco obdobného také. Tak nečekejte na poslední chvíli a shánějte světélka a figurky dokud je mají.