Zapuštěný bazén zpříjemní prostředí na vaší zahradě

I když je zima stále v plném proudu, nic člověku nebrání, aby se začal připravovat na letní sezónu. A to buď výběrem dovolené, nebo plány na zlepšení prostředí zahrady. Jestli jste už delší čas uvažovali na pořízením vlastního bazénu, jistě stojí za to se podívat, jaké možnosti vám aktuálně nabízí současný trh. Je jich hodně a projít nabídku vám zabere určitou dobu.

bazénové příslušenství

Proč si pořídit na zahradu vlastní bazén?

Spousta lidí vůbec neváhá a svůj bazén už na zahradě má. Díky němu si koupací sezónu prodloužili až na několik měsíců, když ho navíc mají zastřešený. A koupat se mohou prakticky od května do konce září. Není nad to, se doma obléci do plavek, otevřít dveře na terasu, přejít pár kroků a už jste u bazénu. Aniž byste tedy museli za koupáním jet několik kilometrů do vzdáleného koupaliště nebo městských lázní. Parná léta si žádají osvěžení, a to bazén nabízí plnou měrou. Plavání je zdravou sportovní aktivitou, která pomáhá zlepšovat fyzickou kondici.

Na vás je si vybrat mezi bazény ten pravý. Sortiment je v této oblasti pestrý a možná budete mít těžké rozhodování. Bude lepší přelivový, nebo skimmerový bazén? U přelivového voda sahá až po samotný horní okraj a tvoří s okolním terénem rovinu. Skimmerový bazén bývá zapuštěný do země, navazuje na dlažbu nebo částečně vystupuje nad terén.

Bazénové příslušenství je nezbytností, chcete-li mít křišťálově čistou vodu

S pořízením vlastního bazénu souvisí také bazénové příslušenství, které je třeba dokoupit. Bez některého se neobejdete, jako jsou například pískové filtrace vody nebo vysavače nečistot, jiné slouží ke zlepšení potěšení z vlastnictví bazénu. K těm patří hlavně solární sprchy, masážní trysky, reflektory, či protiproudy. Jestliže nechcete mít z vody vysušenou pokožku, určitě stojí za to si pořídit bezchlorovou úpravu vody za pomoci soli, která je ke kůži šetrnější.