Jak pečovat o vodu v bazénu?

Vlastní bazén si pořizuje na zahradu stále více lidí. Bazén však není jenom radost, je třeba mu věnovat náležitou péči, aby byl stále příjemným místem pro chvilky vodních radovánek a oddychu. Správná starost o vodu v něm je zakořeněna v používání správných chemických prostředků.

Dříve se voda udržovala tak, že se jednoduše vypustila. Což však bylo náročné nejen na čas, ale také na finance. Dnešní metody jsou příjemnější, nevyžadují pravidelnou výměnu vody, ani složité čištění stěn bazénu. Každý se ale musí smířit s tím, že bez chemie to prostě nepůjde.

Jde to s chlórem i bez chlóru

V parných letních dnech dostává voda v bazénu opravdu zabrat. Nejen přítomností lidí, ale také okolními vlivy, kdy vítr vodu zanáší listím a drobným hmyzem. Kvalita vody se však dá udržovat přípravky, povětšinou na bázi chloru. V poslední době se však do popředí dostávají i prostředky, které chlor neobsahují. I když jsou pro lidské tělo přívětivější, protože nikterak nedráždí sliznici, tak jsou podstatně dražší. Pokud však preferujete to, že voda není cítit po chloru, určitě si rádi za tento komfort připlatíte.

Bazen, je pro mnoho lidí symbolem velmi příjemného bydlení, nicméně je třeba mu věnovat určitou pozornost, aby svou roli odváděl pořád tak stejně jako při prvním napuštění.