Jak správně vybrat zdravé krmivo pro psa?

Každý správný pes bývá neustále při chuti. Jak sestavit jeho jídelníček, aby mu žádná z potřebných výživových složek nechyběla? Nejlepší a snadno přístupnou variantou se jeví kompletní suchá granulovaná krmiva pro psy. Granule pro psy jsou k dostání k různých variantách. Každý chovatel se podle potřeb svého psa může rozhodnout pro takové, které budou pro jeho psího kamaráda tou nejideálnější stravou.

Speciální granule pro štěňata

Štěněcí věk s sebou nese zvýšené nároky na výživu psa. Není se čemu divit, pes je ve vývinu a roste. Když si malé štěně chovatel přinese domů, obvykle pokračuje v krmení granulemi pro psy, na které bylo štěně zvyklé ještě u svojí mámy. Je to dobrá volba. Takto je zajištěno, že štěně bude dostávat svou značku granulí, jenž mu prospívají.

Není totiž vždy jednoduché přejít na jiný druh kompletního krmiva pro psy. Každé krmivo psovi nemusí sednout, po některém může pes dostat dokonce i střevní potíže a průjem. Proto je důležité vybírat krmivo pro psy obezřetně a s ohledem na potřeby psa a jeho kondici.

Krmiva pro psa podle typu aktivity psa

Když už se chovatel rozhodne pro změnu granulí pro psa, nabízí se mu velké množství možností. Zvolit vhodnou značku se pak může jevit jako obtížný úkol. Některý chovatel se spokojí s kompletním suchým krmivem ze supermarketu, které pes sežere, protože mu nezbývá dělat něco jiného, aby neměl hlad. Pokud ale chce chovatel pro svého psa to nejlepší, bude se zajímat hlavně o složení krmiva pro psy. Pes je sice všežravec, ale to ještě ne neznamená, že by hlavní výživovou složkou suchého kompletního krmiva měly být obilniny. Proto je důležité vybírat granule s vysokým podílem masové složky. I pes typu “gaučák” bude krmený jinak než pes, pro kterého je aktivní pohyb přirozenou součástí jeho života.

Stárnoucí pes a jeho výživa

S rostoucím věkem psího miláčka by měla korespondovat také jeho strava. Starší pes bývá pomalejší, více polehává a ubírá na své aktivitě. Proto by se měl chovatel tomuto přizpůsobit, aby psa zbytečně nepřekrmoval, a ten nezačal přibírat na hmotnosti. Tloušťka totiž škodí nejen nám lidem, ale i psům. Výrobci krmiva pro psy na stárnoucí pejsky myslí  a vyvinuli takové, které je svým složením vhodné speciálně pro ně.