Kapkový systém závlahy je velký pomocník

Ochránit zahradu před následky veder, která se v naší republice v létě vyskytují pravidelně, nemusí být nadlidský úkol. Stačí pořídit si systém závlahy, který udělá práci za vás, a to pořádně. Navíc velmi znatelně ušetří vodu, která se běžným zaléváním plýtvá nekontrolovatelně.

Systém zavlažování s elektronickým přístrojem oceníte také v případě, že odjíždíte na dovolenou a zahradu by vám neměl kdo polévat. A když ano, pak byste si nemohli být jisti, zda to dělá pravidelně a jak je potřeba. Se systémem si jednoduše nastavíte, kdy, co a jak zavlažovat.

Systém si sestavíte svépomocí

Jen vy znáte svou zahradu do detailů, a tak si celý kapkový systém můžete postavit sami. Je to taková zahradní stavebnice, kterou si lze uzpůsobit individuálním potřebám a nárokům. A pokud se časem změní, netřeba si lámat hlavu, jednotlivé díly systému se dají dokupovat, a tak je možné v budoucnu rozšiřovat a přenastavovat.

A jak to všechno funguje? Jednoduše. Od zdroje vody vede hadice, na kterou jsou napojeny jednotlivé rozvody vedoucí k různým rostlinám, co je potřeba zavlažovat. Z konců těchto rozvodů posléze kape voda přímo ke kořenům zeleně, takže dochází k přímě spotřebě vody a navíc nedochází k tomu, že by se zbytečně plýtvala.

Se systémem kapkové závlahy dostanete vodu na místa, která ji skutečně potřebují, a nebude docházet k tomu, že se kropí i místa, kde vlastně nic neroste. Pořiďte si tohoto pomocníka i vy a poznejte jeho nesporné výhody, kterým vévodí slovo „úspora“.