Lignohumát – čistě přírodní hnojivo

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Aby rostliny, co doma či venku na zahradě pěstujete, prospívaly, je nutné se o ně náležitě starat. Vedle pravidelné zálivky byste tak měli jejich kvalitu upevňovat i odpovídajícími hnojícími prostředky. Nechcete-li používat chemii, nabízí se jedinečná příležitost, která se jmenuje lignohumát.

Jedná se o přípravek z přírodních surovin, který v domácnostech nachází všestranné využití, hodí se pro rostliny a plodiny, a to po celou dobu vegetace.

Lignohumát je tekutým hnojivem charakteristické vůně a hnědé barvy, lze ho přidávat i do běžné zálivky a aplikovat na povrch rostlin. Čím vším je tento přípravek unikátní a jak rostlinám pomáhá? O tom se dozvíte na následujících řádcích.

Jak lignohumát pomáhá?

Hlavním pozitivem tohoto přípravku je, že rostlinstvu dokáže pomoci komplexně. Především se stará o to, aby snadno přijímaly živiny z půdy, rychleji se rozvíjel kořenový systém a v neposlední řadě zvyšuje odolnost rostliny vůči negativně působícím vlivům z okolí. Je tedy zřejmé, že lignohumát se zasazuje o to, aby stav zeleně byl co nejlepší, ať už v otázce vzhledu, nebo třeba i chuťových vlastností u plodin.

Jak ho lze použít?

Už výše bylo zmíněno, že lignohumát je možné použít i v rámci zálivky, v takovém případě se aplikuje přímo na list. Mimo to se doporučuje při přesazování, kdy se jím potírá kořenový systém. Je také účinný při výsadbě trávníku.

Lignohumát doporučuje i Přemek Podlaha

Není pochyb o tom, že lignohumát je výborným pomocníkem v péči o pozemek a vítanou alternativou chemických přípravků, které nejsou příznivé pro životní prostředí. I z toho důvodu jej doporučuje známý kutil a zahradník Přemek Podlaha, dlouholetý tvůrce a moderátor oblíbeného pořadu Receptář prima nápadů.