Na co se zaměřit při výběru bazénu?

Výběr vhodného bazénu bývá limitován mnoha skutečnostmi, ať už je to finanční stránka věci nebo například rozměry zahrady, kde bude mít své místo. Existuje mnoho faktorů, které nákup nepřímo či přímo ovlivní. Tento článek vám však pomůže orientovat se v základních požadavcích, abyste se ve finále koupali v takovém bazénu, který vám bude vyhovovat.

Prvně je nutné uvědomit si, k čemu bude bazén sloužit. Je rozdíl pořizovat si ho na občasné čvachtání a polehávání na nafukovací matraci, nebo na pravidelné protahování těla formou plavání. Své nároky nepodceňujte, stejně tak jim nedávejte nereálné rozměry.

Hloubka a tvar – základní kritéria

Tato fakta bývají vůbec první, o kterých budoucí majitel bazénu začne uvažovat. Výběr hloubky koresponduje s úvodními větami tohoto článku, tedy že je třeba si uvědomit, jak bude bazén využíván. Jestliže chcete, aby dělal radost především malým ratolestem, pak bezpečná hloubka je do 100 cm. Na druhé straně však děti rostou, a tak by už nemusel být postačující následující léto. K plavání stačí hloubka 120 cm, popřípadě až 130 cm, zvláště když bude bazén určen jen dospělým. Co se týče tvaru, ten vybírejte dle prostorových dispozic vaší zahrady. Oblíbený kruh ocení rodiny s dětmi, obdélník využijí plavci stejně jako oválný tvar. Opět se výběr odvíjí od toho, co chcete v bazénu provádět. Dobrým kompromisem je v případě tvaru ovál, v němž lze hrát hry, ale také si velmi dobře zaplavat.

Mějte na paměti, že bazén bude sloužit vám a vašim blízkým a podle toho orientujte své požadavky, protože nikdo neví lépe, co vlastně chcete, než vy sami.