Ovládněte svět z lehátka

Jakmile slunce začne hřát a venku je příjemné teplo, doma mezi čtyřmi stěnami nás jen stěží něco udrží. Jak úspěšně vyzrát na rozpor, který vzniká mezi našimi přáními a nutností vykonat nějakou práci nebo být aspoň trochu užitečný, i když se chceme pouze opalovat a nasávat slunečných paprsků? Pořiďte si lehátko!

polohovací křeslo

Mluvím z vlastních zkušeností. Jen díky němu jsem přežila a úspěšně uzavřela zkouškové období bez pocitů a neustálého nutkání jít ven. Něco se naučit je problém v zimě, natož v létě, kdy je venku tolik lákadel. Myslím, že se tomu říká prokrastinace, když je všechno ostatní důležitější než to důležité.

Nemusíte mít zahradu, stačí i panelákový balkón, zahradní polohovací křeslo svou službu vykoná i na malém prostoru.

Dobrý sluha

Dnes tak úplně nechápu, jak je možné, že náš zahradní nábytek lehátko dlouhé roky nezahrnoval. Možná se potřeba trávit více času v leže vyvíjí postupně s věkem. Pokud si v duchu argumentujete, že je lehátko zbytečné, protože si lehnete na deku, asi jste pravděpodobně na lehátku ještě leželi. Komfort, který poskytne při pouhé relaxaci, je nenahraditelný. Díky polohovacímu opěrátku si sami zvolíte sklon zad, takže můžete v příjemné poloze pracovat, surfovat na internetu, číst si, učit se nebo podřimovat, teda vlastně přemýšlet.

Vrcholem luxusu je nastavitelná stínící stříška. Ta vám zajistí váš osobní stín. Nejenže se vyhnete úpalu, ale zabráníte slunečním paprskům, aby oslňovaly při čtení váš zrak. Další z praktických vychytávek jsou opěrátka nebo držátka na pití. Co víc si v horkém dni přát než kousek stínu a po ruce mít vychlazený oblíbený drink.

Lehátko podle vašeho gusta

Zahradní lehátka polohovací se vyrábí z různých materiálů. Na trhu najdete lehátka kovová, plastová, dřevěná i ratanová. Záleží především na tom, jak a k čemu lehátko budete využívat. Například já pro své balkónové učení zvolila lehátko z klasické dřevěné konstrukce s látkovým polstrem. Měkoučké posezení je základ. K vodě a bazénu se lépe hodí plastová nebo kovová. Důležitou vlastností je především možnost složení a skladovatelnost nábytku. Příjemné poležení a posezení vám zajistí každý typ lehátka.