Představujeme bazény INTEX

zdroj: shutterstock.com

Najde se u nás asi málo lidí, kteří by nechtěli mít na zahradě bazén. Česká republika je právem považována za bazénovou velmoc. Počet bazénů se počítá na stovky tisíc. Pokud ho ještě nemáte, doporučíme vám jak na to. V dnešním článku vám představíme značku INTEX, která vyrábí jednoduché bazény za atraktivní cenu. Zláká i vás?

Bazény Intex jsou samonosné nadzemní bazény pro povrchové použití. To znamená, že nevyžadují složité zásahy do terénu. Stačí bazén koupit a doslova za pár hodin už se můžete koupat. Konstrukčně a kvalitativně jsou na vysoké úrovni. Velkou výhodou je jejich překvapivě nízká cena.

Výhody bazénů Intex

Stěny bazénů tvoří trojvrstvé PVC, dno pak vinylová plocha, která je dostatečně pevná a odolná vůči mechanickému poškození. Jak už bylo napsáno v úvodu článku, bazén se během několika okamžiků jednoduše postaví a není třeba řešit stavební zásahy či mít speciální vybavení. Vše nutné k postavení, je součástí balení.

Nejprve se nafoukne horní díl (prstenec) a ten pak díky přitékající vodě vystoupá vzhůru, čímž se narovnají stěny bazénu. Povětšinou je k menším průměrům dodávána kartušová filtrace, pokud byste však chtěli pískovou, budete si muset vybrat větší typ nebo ji zakoupit zvlášť.

Ideální pro malé děti, zdroj: bazenyshop.cz

Na umístění bazénu záleží

Ideální umístění nadzemního bazénu je rovný povrch, místo dále od stromů (kvůli nepořádku, ale i slunečnímu svitu), v dosahu elektrické energie a přívodu vody. Také je třeba pamatovat na situaci, kdy by se mohlo s bazénem něco stát. Měl by proto být na místě, kde by odtékající voda nijak neohrozila lidi, zvířata nebo majetek.

Různé velikosti i ceny

Bazény Intex jsou nabízeny v řadě průměrů. Můžete vybírat mezi oválem či kruhem. Ty nejmenší mají průměr přibližně 2,5 metru a bez filtrace se dají pořídit již za 1000 Kč. Okolo 10 000 Kč pak můžete mít již takřka ideální bazén – průměr 5,5 metru a hloubka 1,3 metru.

Největší bazén v nabídce 9,75×4,88m, zdroj: bazenyshop.cz

Co s bazénem v zimě?

Před koupí bazénu pamatujte na to, že bude nutné se o něj postarat především před zimou. Ty menší varianty (s nafukovacím lemem) vypustíte, očistíte, složíte a uschováte na místo, kde nemrzne.

U větších bazénů je příhodnější zazimování (respektive u těch bez nafukovacíh částí). To spočívá v důkladném odstranění nečistot, odpojení všech zařízení (a jejich uschování na nemrznoucím místě), vypuštění vody z hadic a na závěr zakrytí zimní plachtou pro zvýšení životnosti bazénu (ta se prodává jako bazénové příslušenství).