Živý plot ozdobí a ochrání váš pozemek

Ke každému domu a přilehlému pozemku patří plot, který může být i nápaditým estetickým doplňkem. Dvojnásob to platí v případě živého plotu, který sice vyžaduje důkladnou péči, ale odmění se tím, že bude vypadat úžasně.

Živý plot pomáhá uchránit pozemek od okolního hluku a prachu. Také se podílí na uchování co největšího soukromí, které může být narušeno zvědavými pohledy sousedů. V patřičné výšce taktéž zabraňuje tomu, aby chvíle pohody v zahradě rušil otravný vítr. Všechny tyto funkce jsou přesvědčivými argumenty, proč se právě pro živý plot rozhodnout.

Trpělivost krásný plot přináší

Náročnost péče o tento typ plotu není zakořeněna pouze v nutnosti plot stříhat a jinak se o něj starat, ale také v tom, že než živý plot vyroste tak, aby byl pevný a hustý, potrvá to několik let. Pokud tedy právě teď sázíte své první sazeničky živého plotu, pořiďte si i nějakou alternativu, která prozatím alespoň částečně funkci plnohodnotného plotu nahradí.

Pokud si chcete pořídit druh, který poroste nejrychleji, volte cypřišek Leylandův, který je schopen vyrůst za jeden jediný rok o celý metr. Samozřejmě je třeba ho dostatečně prostříhávat, aby ve finále nebyl řídký a nepevný. V takovém případě by byl zkrátka k ničemu.

živým plotem získáte tedy nejen oplocení a vymezení vašeho majetku v podobě pozemku, ale i přírodní obranu před různými okolními vlivy, která skvěle zapadne k okolní zeleni.