Jak připravit na zimu vaši zahradu?

Zima se pomalu ale jistě blíží, a tak je ideální čas zaměřit se na vaši zahradu. Tedy konkrétně na to, že byste ji měli zazimovat. Společně si ukážeme, že je to poměrně jednoduché. Nejprve se věnujte svému trávníku. Využijte sekačky a důkladně ho posekejte. To je určitě krok číslo jedna. Dále je dobré využít i různá hnojiva, která jsou určená pro dobu zimy. Díky nim bude mít trávník i pod sněhem dostatek živin, což se pozitivně projeví také na tom, že na jaře bude výrazně zdravější a krásnější.

Ukliďte svou zahradu

Ano, i to je nezbytný krok při zazimováním. Na mysli máme hned dvě fáze úklidu. Ta první je spojena s vašimi věcmi, kdy již můžete uložit a na zimu uskladnit:

  • Zahradní nábytek
  • Zahradní nářadí
  • Věci ve vašem zahradním domku

Dále je třeba uklidit i samotnou zahradu. Primárně to mohou být různé zbytky bio odpadu, stejně jako to mohou být například také různé staré popadané nebo odřezané větve. Zde můžete využít praktické zahradní drtiče, které tento odpad nejenom jednoduše, ale také ho velmi rychle zlikvidují. Řadu věcí je ideální dát na kompost, který hned na jaře dokonale využijete, jelikož budete mít k dispozici skvělé přírodní hnojivo pro jakýkoliv záhon.

Nezapomeňte na listí

vysavače na listí

Zahrada je z větší části finálně připravena. To ale neznamená, že se jí můžete přestat definitivně věnovat. Ještě ji několikrát do prvního sněhu navštivte, abyste odstranili spadané listí. Pokud se vám nechce hrabat klasicky hráběmi, nemusíte zoufat. Využijte vysavače listí, které tuto složitou práci odvedou za vás. Jednoduše, rychle a bez práce a námahy. A proč listí z trávníku odstraňovat? Primárně to souvisí s jeho zazimováním a jeho kvalitou, stejně jako to souvisí s tím, že spadané a následně sebrané listí velmi dobře oceníte i na vašem kompostu. I to je důvod, proč ho nenechat jenom tak ležet na trávníku.