Malé a velké slunečníky uchrání před sluncem na zahradě, terase i pláži

zdroj: sxc.hu

Bez slunečníku si snad ani nelze představit léto. Zvláště v období, kdy teploty šplhají přes magickou hranici 35 °C, což se v posledních letech děje stále častěji. Poskytují tak nezbytný stín a zázemí pro bezpečný pobyt venku. Opalování totiž není zdravé obzvlášť přes poledne se můžete rychle spálit.

Slunečníky naleznete v cenách od několika stokorun až po tisíce dle toho, z jakého materiálu je vyroben. Pokud chcete využívat slunečník dlouhodobě (na balkóně či zahradě) doporučujeme volit pevnou a odolnou konstrukci, se snadným ovládáním.

Na větších zahradách se budou vyjímat lépe slunečníky 3 m, na těch menších se osvědčí slunečníky 2 m. Vyhledávané jsou pak slunečníky 180 cm a slunečníky 230 cm. Vybírat byste měli podle toho, jak často a při jakých příležitostech budete slunečník využívat. K dispozici jsou i slunečníky hranaté.

Pro terasy se doporučují venkovní markýzy

Chcete-li zastínění terasy nebo pergoly u domu řešit jinak než s pomocí slunečníku, pak se výhodným řešením zdají být venkovní markýzy. Ty se instalují přímo na stěnu domu a mohou být i vysouvací s ovládáním ručním či motorovým. Venkovní markýzy mohou nahradit i rolety na oknech, u nichž se nesnižuje výhled do okolí. Mohou být dodávané na míru, aby se přesně přizpůsobily dispozicím daných prostor.

Nezapomeňte si vzít slunečník i k bazénu

Zahradní slunečníky se používají mimo jiného i jako doplněk lehátek, především u bazénu. Plážová lehátka zpříjemní odpočinek, ležet na rozpálené zemi nebo tlačícím povrchu totiž není příliš pohodlné. Máte na výběr několik materiálů od plastu, dřeva až po kov. Záleží na vás, jakému materiálu dáte přednost.

2 komentáře u „Malé a velké slunečníky uchrání před sluncem na zahradě, terase i pláži

  1. Co bychom ted dali za par dni trochu vetsiho chladku :D

Komentáře nejsou povoleny.