Rozlučte se s plevelem

zdroj: shutterstock

Jste vášniví zahrádkáři, ale pletí plevele mezi vaši oblíbenou činnost nepatří? Našli jsme pro vás řešení. Podívejte se s námi, jak využít mulčovacích textilií ve válce s plevelem.

Hit posledních let? To jsou netkané textilie. A jsou také spásou pro všechny, kteří nechtějí plením plevele strávit veškerý svůj volný čas na zahrádce. A jak tento zázrak funguje?

Černá barva nepropustí slunce

Mulčovací textilie se vyrábějí především v černé barvě. A to z toho důvodu, že černá barva nepropustí k plevelu sluneční svit a plevel tak nemá kde brát energii k růstu. Díky dírám, kterými květiny či zelenina prorůstá, se žádané rostliny nezadusí.

Použití této textilie je skutečně jednoduché. Níže přikládáme stručný návod.

Připravte si nůžky a mulčovací kůru

Nejdříve si vystřihněte příslušný rozměr záhonku. Ten poté zbavte veškerého plevelu a hráběmi upravte, aby byl rovný. Celou plochu textilií zakryjte a v rozích upevněte kolíky či kameny. Následně nůžkami prostřihněte dvěma střihy v textilii křížky, kterými budou prorůstat květiny, keříky či zelenina.

Křížový střih zaručí dostatek prostoru a zároveň zbytečně neposkytuje místo pro růst plevelu. Do připravených děr zasaďte sazenice. A nakonec celou mulčovací textilii ještě můžete posypat mulčovací kůrou nebo třeba posekanou trávou. Dbejte na to, aby byla v dostatečném množství. Tím omezíte vysychání a nebudete muset zahrádku tak často zalévat.

zdroj: shutterstock

Na zahradě bez plevelu je radost odpočívat

Krásná zahrada bez plevelu a s okrasnými záhonky přímo láká k odpočinkovému posezení na sluníčku. Když už jste tak svoji zahradu zvelebili, můžete zde odpočívat, stačí vhodně umístit zahradní nábytek.