Nová, bezpečnější garáž

Bez garáže jakoby nebyl rodinný dům. Garáž totiž často funguje nejen jako chráněné parkovací místo, ale též tam můžete složit sezónní vybavení, nábytek a další kutilské potřeby. Vaše garáž se ale vmžiku může stát terčem zlodějů, proto se vyplatí investovat do kvalitních vrat, jež působí robustně, mají výborné izolační vlastnosti a zloději si na ně jen tak netroufnou.

garáž

Nemusí stát majlant

Možná se děsíte při aktuálním narůstání cen vysoké pořizovací ceny nových vrat. Budete překvapeni, jak dostupná jsou nová garážová vrata a kolik modelů máte na výběr. S nimi snadno vyhovíte všem nárokům na kvalitu, precizní zpracování a samozřejmě i možnosti daného prostoru. Velké oblibě se například těší sekční vrata. Jejich hlavní předností je pohodlné otevírání a následné uložení pod stropem, čímž nabízí dostatek prostoru a využití prostoru před garáží i uvnitř. Modely sekčních vrat disponují výbornými izolačními vlastnostmi a slibují jednoduché ovládání na ruční i elektrický pohon. Sekční vrata bývají často jasným favoritem pro firmy, kde podnikatelé rádi využívají možnost individuálního potisku a chytré reklamy. Jinak je na výběr samozřejmě celá paleta odstínů, které vám budou ladit například s okny domu, dlažbou nebo jinými detaily stavby. Jednoduchou a přitom velmi stabilní konstrukcí se pyšní rolovací vrata. Tady očekávejte především příznivou cenu, protože tento model se dá snadno montovat i na starší stavby a má elegantně řešené místo pro roletu. Roleta vrat se skládá ze zateplených lamel, s nimiž je i provoz rolování velmi tichý.

Nestárnoucí klasika

Mezi nejoblíbenější varianty patří výklopná vrata. Hodí se pro každý typ budovy, populární jsou též jako doplněk chalup či starších budov s vlastním příběhem. Výklopná vrata se otevírají a jako jeden kus ve vodicích kolejnicích zajíždí pod strop. Jestliže potřebujete využívat prostor na stropě, pak volte jako řešení posuvná vrata. Otevírají se elegantně do boku garážového prostoru a jejich nespornou výhodou je možnost jen částečného otevření, pokud potřebujete třeba pro kolo nebo jen tak a nechcete otevírat celý prostor. Tím ale sortiment rozhodně nekončí, prohlédněte si také další modely a řešení pro vaši garáž. Jak by se vám líbila například dvoukřídlá vrata, jež se dají snadno využívat také jako dveře?