Spojte jarní práce na zahradě s relaxací v sauně

zdroj: saunasystem.cz

zdroj: saunasystem.cz

Každý zahrádkář s jarem ožívá. Začíná totiž období, kdy může vytáhnout náčiní, nakoupit semínka a ponořit ruce do hlíny.

Celou zahradu je třeba připravit na novou sezónu a času je tak málo. Nachystat záhony, zasít, prostříhat stromy, postarat se o trávník… To je jen výběr z činností, které se zahrádkáři snaží stihnout během prvních teplých víkendů.

Stinnou stránkou zahradničení jsou bolavá záda a kolena, občas i nachlazení z nedostatečného oblečení. Pokud vám to zní povědomě, obětujte jeden záhonek a postavte si na jeho místě saunu.

zdroj: saunasystem.cz

zdroj: saunasystem.cz

Nebo ne – finská sauna nebo infrasauna se vám pohodlně vejde i do bytu.

Sauna s výhledem do zahrady

Představte si, že si po celodenní dřině na zahradě vlezete do vyhřáté sauny. Užíváte si příjemného tepla a přitom se kocháte pohledem na oseté záhony a kvetoucí stromy.

Zahradní sauny umožňují právě takový komfort na rozměru již od 1,7 x 1,6 metrů. Ideální je, když sauna stojí blízko bazénu nebo rybníčku, kde se můžete zchladit. Ochlazení ale snadno vyřešíte i venkovní sprchou nebo vědrem s vodou.

zdroj: saunasystem.cz

zdroj: saunasystem.cz

Venkovní sauna od české firmy SaunaSystem má obklad vnějších stěn z masivního cedru napuštěného teakovým olejem a oplechovanou pultovou střechu. Stojí na základové desce a potřebuje pouze přívodní kabel 5 x 2,5 CYKY.

(Infra)sauna se vejde do každého bytu

Pokud práci na zahradě milujete, ale večer už nechcete zahradu ani vidět, je pro vás ideální domácí sauna. Nejmenší finské sauny zabírají plochu o rozloze jen 1,1 x 1,1 metru a energii čerpají z běžné sítě. Jen si nezapomeňte ze zahrady odběhnout a saunu zapnout, aby byla roztopená, až skončíte.

Další možností je infrasauna. Zabírá ještě méně místa než finská sauna a modely s moderními infrazářiči Vitae jsou roztopené už za vteřinu. Jednoduše tedy přijdete ze zahrady, zmáčknete tlačítko, shodíte oblečení od hlíny a už se můžete saunovat.

zdroj: saunasystem.cz

zdroj: saunasystem.cz

V sauně i infrasauně si báječně odpočinete a další den vás nebudou bolet svaly. Budete tak mít plno sil na dokončení zahradních prací a zároveň vás neskolí žádný zákeřný vir či bakterie.