Bez čeho se na zahrádce letos neobejdete?

Milovníci zdravě vypadajících, rozkvetlých rostlin, květin, keřů a stromů, fanoušci anglického trávníku nebo pěstitelé bylinek a dokonalých skalek. Ti všichni se už určitě nemohou dočkat jara, kdy konečně zahrada shodí zimní peřinu a vyraší první jarní pupeny vstříc slunečním paprskům. Ještě před zahájením sezóny je vhodné vybavit se kvalitním náčiním, díky němuž dosáhnete perfektních výsledků na zahradě a těšit se z použití budou i samotné rostliny.

zahradní nůžkyZahradní nůžky jsou nepostradatelné

Jako první pomocník se nabízí zahradní nůžky. Jejich benefity oceníte prakticky po celý rok a to nejen na zahradě. Speciální ostří nůžek si poradí i s hrubšími větvičkami, tvrdými stonky rostlin i keři. Pokud vám nejsou sympatické víceúčelové nůžky, volte pak model podle toho, na jaký druh rostlin je chcete používat. V nabídce dnes již najdete velmi precizně zpracované nůžky na živé ploty, které se postarají o dokonalou linku, nůžky na keře, díky čemuž budou keře bohatší a plodnější a samozřejmě i nůžky na větve nebo trávu a bylinky.

Nůžky na zahradnické práce jsou navrženy tak, aby vám poskytly pohodlné držení, snadnou a především bezpečnou manipulaci a odolaly i tlustším větvím. Přitom s nimi zvládnete dokonale jemnou a detailní práci třeba na vaší skalce či záhonku. Dáváte-li přednost elektrické variantě, nabízí se též elektrické nůžky na plot se silným výkonem. Nůžky jsou samozřejmě opatřeny bezpečnostní pojistkou a tím pádem nehrozí nebezpečí poranění.

Pily a pilky

Samostatnou a značně vyhledávanou kategorií jsou zahradní pily. Bez nich nemůže fungovat žádný kutil či zahradník. Desítky druhů jsou navrženy pro precizní práci bez chyby. S jejich pomocí zvládnete řezání dřeva i plechu. Praktická pilka zahradní sklápěcí a stejně tak oblouková pilka jsou opatřeny lisem. Pro těžkou práci v lese se vyplatí investovat do motorové pily se stabilním výkonem. Pilka zahradní je lehce ovladatelná a maximálně bezpečná i při dlouhodobém používání.

Na jarní úklid i závěr podzimu

Už nyní chystejte hrábě, rýč a hodit se vám bude i lopata. Všechno zahradní náčiní vás zbaví plevele, spadaného listí po zimě a připraví půdu na nový osev. Hrábě lze koupit v klasickém designu s ocelovou nebo plastovou násadou. Záleží pouze na vás, která varianta vám více vyhovuje. Rýč najde uplatnění převážně na podzim, kdy je potřeba zeminu porýt, aby byla připravena na další sezónu. Pokud jste tak neučili v loňském roce, neváhejte a zapojte tuto činnost, jakmile opadne sněhová pokrývka a přejdou mrazíky.

Postřikovač upotřebíte nejen na zahradě, ale také při pracích okolo domu. Díky znovu plnící nádobě můžete využívat postřikovače na odstraňování plevele z dlažby, jako impregnaci plotu či namáhaných materiálů a samozřejmě na postřik tekutého hnojiva pro větší plochy. Ať už se rozhodnete pro univerzální kousky, popřípadě dáte přednost značkovému a profesionálnímu zahradnickému vybavení, neopomíjejte pravidelnou údržbu, která vás čeká i nyní na jaře. Všechno nářadí seřiďte, vyčistěte a ujistěte se, že je bezpečné, funkční a splní vaše očekávání při práci.